Mühendislik mesleği; ülkenin geleceğine yön veren, çoğu zaman hayatımızı emanet ettiğimiz gerek konut, gerek sosyal donatı alanlarının inşaasında önemli etkileri olan bir meslek grubudur. Bu kriterle bakıldığı zaman inşaat mühendisliği daha çok önem arz eden bir konuma gelmektedir. Almış olduğu eğitimi sahadaki tecrübesiyle harmanlayarak kendini sürekli geliştiren, fikir almayı, danışmayı, sormayı ve öğrenmeyi seven, her zaan ve her yerde, tüm çalışma koşullarında tecribe sahibi bir mühendis ile çalışmak elbette ki işe yeni başlamış ve tecrübesiz bir mühendislle çalışmaktan çok daha farklıdır.

Halil Koç İnşaat A.Ş. bünyesinde çalışan mühendisler, teknikerler ve ustalar alanında uzmanlaşmış persoenellerden oluşmaktadır. Hizmet verdiğimiz alanlarımızda bölgede alanında en iyi ekipleriyle işlerimizi tamamlıyoruz. Sadece yönetmelikler ve projeye bağlı kalmıyoruz. Daha iyi ne yapabilirizin peşinde olarak, işverenlerimiz ile birlikte projeye sadık kalarak yapılması lüzum görülen değişiklikleri yarınımızın teminatı olsun diye, olası bir doğa olayına karşı riskleri minimize edecek şekilde destekliyoruz.

24.01.2020 tarihinde Elazığ‘da meydna gelen depremde, belki deprem anında değil ama hasar durumuna göre yapılan yıkımların en büyük sebeplerinden birisi maalesef mühendislik mesleğinin göz ardı edilmesiydi. Can kaybının çok fazla yaşanmadığı deprem sonrasında yadsınamayacak kadar büyük yıkımlar meydana geldi. Depreme dayanıklı (yönetmeliklerin minimum değer olarak gördüğü fakat firmamızın daha üst niteliklerde imal ettiği) yapıların inşaası kaçınılmaz bir durum haline gelmiştir. Halil Koç İnşaat A.Ş. bünyesinde hizmet veren Han Mühendislik, GNC İnşaat, ve ARD İnşaat ile projelerimizin en ince detaylarına kadar gerek yapı denetim firmalarıyla gerekse kendi iç denetim mekanizmamız ile düşünüp yapıyoruz.

Özellikle okul inşaatı, yurt inşaatı, olimpik ve yarı olimpik yüzme havuzu yapımı alanlarında, insanların güvenliğinin en üst safhada olduğu alanların inşasında, firma olarak prensibimiz tecrübelerimizi sahaya en iyi şekilde yansıtmaktır. Alanında uzmanlaşmış kadromuz ile en iyisi olma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz.

Belki klasik bir söz halie geldi ama bizim düsturumuz YAPTIKLARIMIZ, YAPACAKLARIMIZIN TEMİNATIDIR.